A sütik szeretnek a kedvedben járni: igyekeznek minél kényelmesebbé tenni a böngészésedet. A gombra kattintva elfogadhatod a használatukat, a feliratra kattintva pedig beállíthatod, hogy milyen sütiket szeretnél engedélyezni.

Válassz jól baba naptejet! 5 tipp, hogy mire figyelj a kiválasztásnál

Nyakunkon a meleg idő és a nyár, támadnak a káros UV-sugarak. A kisbabák esetében ezt különösen komolyan kell venni, hiszen fiatal, érzékeny bőrük még kitettebb, mint a miénk, felnőtteké. Ezért nekik speciális baba naptejre van szükségük. A bababőrre fejlesztett naptej nem holmi úri huncutság és luxus, hanem a nyári babaápolás alapvető terméke.

Válassz jól baba naptejet! 5 tipp, hogy mire figyelj a kiválasztásnál

A naptejek fizikai és kémiai fényvédelmet nyújtanak

A fizikai fényvédők, ahogy nevük is sugallja, egy páncélszerű védőréteget képeznek a bőrön. Ezen a páncélruhán a káros UV A és UV B sugarak nem tudnak áthatolni, mert visszaveri őket. A kémiai fényvédelem viszont másként működik. Az ilyen naptej kémiai összetevői felszívódnak a bőrbe és úgy fejtik ki hatásukat. Elnyelik a napsugarakat, az UV sugarak hővé alakulnak a bőrben és egy idő után lebomlanak. 

A kémiai anyagok azonban nem tesznek jót sem a kicsiknek, sem a nagyoknak

Általános tévhit, hogy ha egy krémet nem megeszünk, „csak” magunkra kenünk, az nem lehet ártalmas. Csakhogy a tudomány mai állása szerint ezek a nem épp egészséges részecskék, amelyek a naptejben találhatóak, még az anyatejből is kimutathatóak. Bekerülhetnek tehát olyan szerveinkbe is, valamint a véráramba, ahol az egészségünknek is árthatnak. Vannak ártalmas és kevésbé ártalmas összetevők, de általánosan elmondható, hogy a naptejekbe kevert kémiai szerek akár hormonkárosítóak vagy allergiás reakciókat kiváltóak is lehetnek.

Nem lehet eleget beszélni róla, hogy naptej és naptej között nagyon nagy különbségek lehetnek. Íme, 5 tippünk, hogy mire figyelj, ha baba naptejet választasz:

Egyes kémiai összetevők befolyásolják a hormonrendszert, kerüld el őket!

Kutatások bizonyítják, hogy a homosalete nevű kémiai fényvédő anyag befolyásolja a hormonrendszer működését. Nem csak a babák, de a felnőttek esetében is ajánlott kerülni, akárcsak a többi, hormonrendszerre ható összetevőt is. Mik ezek?

·         homosalate octyl methoxycinnamate (ethylhexyl methoxycinnamate, octinoxate)

·         benzyl salicylate

·         octyl salicylate

·         phenyl salicylate

·         3-benzylidene camphor

·         3-(4-methylbenzylidene) camphor

·         benzophenone-3

·         octyl-dimethyl-PABA

A Retinyl Palmitate lehet, hogy hozzájárul a melanoma kialakulásához

Kerülendő ez az alapanyag is, ugyanis egy amerikai állatkísérlet arra jutott, hogy a Retinyl Palmitate fény hatására úgy reagál, hogy nem védi a bőrt a melanoma kialakulásától, hanem még akár gyorsítja is a káros folyamatot. Pedig mi ugye épp a melanoma ellen kenegetjük magunkat, amikor napozunk.

Egyetlen egy kísérlet nem ad 100%-os eredményt, további kutatásokra van szükség, ami viszont több időt vesz igénybe. Addig is fő az óvatosság. Érdemes inkább olyan baba naptejet választani, ami nem tartalmazza ezt az összetevőt.

A Titanium Dioxide esetében a méret a lényeg

A Titanium Dioxide összetevővel normál méretben semmi gond nincs, a nano részecskéket azonban érdemes kerülni. Ezek az apróbbnál is apróbb részecskék behatolnak a bőrbe, és sejtmérgező hatásuk lehet. Nagyobb részecskék formájában azonban nem jut át a bőrön, így nem nevezhető károsnak.

Még ezeket is kerüld el!

Azt gondolnánk, hogy babáknak és gyermekeknek árusított termékekben nem találhatóak káros anyagok, de sajnos ebben nem lehetünk biztosak. Például a BHT gyakori az összetevők listáján, valamint a parabének is, amelyeket tartósításra használnak. Ezek mellett egyéb allergének, bőrirritáló anyagok is sok bolti naptejben felbukkannak. Nem árt résen lenni!

TUDTAD? A természetes fényvédelmet, és így naptejed hatását is fokozhatod, ha odafigyelsz a táplálkozásodra. A nyári hétköznapokon is könnyen elérhető élelmiszerek közül a bétakarotin tartalmúakra érdemes odafigyelni. Ezek a sárga zöldségek és gyümölcsök, a sárgadinnyétől a sárgabarackon át a paradicsomig. De ha bétakarotinról van szó, akkor a sárgarépát is mindenképp meg kell említenünk. Nyersen érdemes ezeket enni. Rendszeres fogyasztásuk fokozza a bőr káros UV-sugarak elleni védekezőképességét.

Ne válassz nanoszemcsés sprayt!

Mivel a naptejek a bőrre lettek kifejlesztve, nem fogyasztásra vagy belégzésre, ezért az óvatosság jegyében érdemes a nanoszemcsés spray változatok helyett a kenhetőket választani. Így biztos, hogy véletlenül sem szívod be te vagy a babád a permetet. Jó választás viszont egy olyan spray, ami nem apró cseppecskékben adagolja a naptejet, tehát nem hajtógázas, hanem pumpás.

Miért jó választás a Herbarting naptej?

A HerbArtingtól már megszokhattad, hogy természetes összetevőkből állítom össze a márka valamennyi termékét. Így van ez a naptej esetében is. Tartalmaz fizikai és biológiai fényvédő alapanyagokat is, az összetevők közt szerepel a közismerten hatékony jojobaolaj és a shea vaj is.

A HerbArting napozó tej teljes védelmet nyújt az UV-A és UV-B sugárzással szemben. 100%-ban természetes összetevőket tartalmaz, és 100%-ban vegán kozmetikum.

Nem hagy zsíros foltokat a bőrön, akár sminkelni is tudsz rá! Teljesen felszívódik, puha és hidratált lesz a bőröd tőle. A ruháidat is kíméli, ha véletlenül rácseppenne, nagyon könnyű kiöblíteni belőle.

30 és 150 ml-es kiszerelésekben tudod megrendelni. Elég kiadós, egy kevés elég nagyobb bőrfelületre is. Kisbabáknak a 30 ml-es tégely is sokáig kitart, de ha családi használatra vagy több gyerkőcnek szereznéd be, mindenképpen a nagyobb kiszerelést ajánlom.

Kerüld el, hogy a szezonban kelljen kapkodnod! Szerezd be mielőbb!

blog comments powered by Disqus
Az oldal tetejére